KÕIK UUSKASUTUSKESKUSE KAUPLUSED VÕTAVAD ANNETUSI VASTU

c Oste saab piirangute ajal teha Uuskasutuskeskuse e-poest pood.uuskasutus.ee.

Kõik kauplused võtavad vastu annetusi
Annetusi saab tuua kõigisse Uuskasutuskeskuse kauplustesse E–R 10–18 ja L 10–16 (Võrus E–R 09–18 ja L 09–15). Annetuste üleandmiseks tuleb helistada kaupluse uksel oleval telefoninumbril ja annetuse saab anda üle kontaktivabalt. Kaupluste aadressid leiab uuskasutus.ee/kauplused.

Mööbli annetamiseks tasuta kaubik
Suuremahuliste annetuste, mööbli ja tehnika jaoks saab tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku. Selleks saada pilt annetatavast esemest ja enda kontaktandmed aadressile kaubik@uuskasutus.ee ning Sinuga võetakse järeletuleku osas ühendust. Loe lisaks: uuskasutus.ee/kaubik

UUS! Telli koju annetustakso!
Märtsis ja aprillis saab Tallinnas ja Tartus tellida kaubiku lisaks mööblile järele ka teistele asjadele, kui neid on silma järgi vähemalt 5 kotitäit. Annetustakso tuleb tasuta järele nii rõivastele, jalatsitele, mänguasjadele, nõudele, raamatutele, hobitarvetele, koduelektroonikale kui ka sisustusasjadele. Telli annetustakso siit: uuskasutus.ee/annetustakso

Kuhu veel saan asju viia?
Igapäevaselt saab annetusi viia Tartus Tasku keskuse uuskasutuskappi (bussijaama poolse sissekäigu juures) ja Tallinnas Ülemiste keskuse uuskasutuskappi (rongipeatuste poolse sissekäigu juures). Samuti jõuavad asjad kenasti uuesti ringile Uuskasutuskeskuse kaupluste kaudu, kui viid need Saku konteinerisse või nädalavahetustel Viimsi konteinerisse.

Uuskasutuskeskuse kaubik teeb kogumisringe
Lisaks tasub silma peal hoida Uuskasutuskeskuse kaubiku käikudel, sest juba aasta algusest saati peatub kaubik Eestimaa erinevais paigus, et kodu lähedal teha annetamine mugavaks. Selliselt toimides päästab Uuskasutuskeskus iga aasta sadu tonne heas korras asju prügisse jõudmast. Jälgi kaubiku kalendrit meie kodulehelt!

Mis saab asjadest edasi?
Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetused ning heas korras asjad jõuavad uuesti ringlusse Uuskasutuskeskuse kaupluste kaudu. Annetuste müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava mittetulundusliku organisatsioonina oma kaupluste ülalpidamiskulud ja laieneb võimalusel üle Eesti, et uuskasutus kõigile Eesti inimestele mugavaks teha. Osa annetustest läheb koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste varjupaiku, loomade varjupaiku ning lisaks materjalide ja muude tarvilike asjadega õpilasfirmasid, kunstitudengeid ja käsitöölisi. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatrite ja filmitegijatega, laenutades neile asju kindlal perioodil kasutuseks.