UUSKASUTUSKESKUSE UUS KAUPLUS SÕPRUSE PUIESTEEL MURRAB MÜÜTE TEISE RINGI POEST

Üle Eesti tegutsev Uuskasutuskeskus avas esmaspäeval, 8. veebruaril kell 10 Tallinnas Sõpruse puiestee 255 oma 15. kaupluse. Uus kauplus toob uuskasutamise ennekõike Mustamäe ja Nõmme elanikele lähemale. Samas meelitab avar ja heleda sisustustega pood, kus on esindatud kõik tootekategooriad, kohale ka kaugemalt tulijaid.

Uuskasutuskeskusest leiab teise ringi rõivaid ja jalatseid tervele perele, sekka mänguasju, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, tehnikat, kodukaupu. Tänu suurele pinnale on Sõpruse puiestee kaupluses ka mööblit ja kodusisustust. „Uus kauplus on üks avaramaid, pakkudes meeldivat ostukeskkonda mitte üksnes meie püsiklientidele, vaid samuti neile, kes on Uuskasutuskeskuse külastust seni erinevatel põhjustel edasi lükanud. Tulek uude kauplusse on mugav, sest vahetus läheduses on bussipeatus ja kaupluse ees saab tasuta parkida,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Sõpruse puiestee kauplus on sisustatud Uuskasutuskeskuse uue kontseptsiooni järgi ning Tallinnas on tegemist Tähesaju kaupluse kõrval teise sellist tüüpi poega. Kaupluse sisustuses on kasutatud palju naturaalset puitu ja taaskasutusmaterjale. Näiteks on proovikabiinide kardinad ja teenindajate põlled valmistatud oma aja ära elanud teksadest. Siltidena on saalis aga kasutusel vinüülplaadid, mida leidub kõikides Uuskasutuskeskuse kauplustes müügil. Erinevate kaupade grupid on jagatud loogilistesse sektsioonidesse, nii et külastaja saab vastavalt kindlale huvile sukelduda raamatumaailma, nõude ja kodukaupade ossa, lastekaupadesse, rõiva- ja kingamaailma jne.

Tänu Sõpruse puiestee kauplusele muutub edaspidi ka annetamine lähikandi inimeste jaoks mugavamaks. „Kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse saab lahtiolekuaegadel ära tuua kodus üleliigseks muutunud, ent jätkuvalt heas korras asju. Asjad, mis kodus enam rõõmu ei tee, saab annetada uuskasutuseks ja meie leiame neile uued tänulikud kasutajad,“ selgitas Diana Paakspuu. Oodatud on puhtad ja terved rõivad, jalatsid, mänguasjad, raamatud, nõud, mööbel, kodukaubad, spordi- ja hobitarbed. Mahukamatele annetustele nagu mööbel ja kogukam kodutehnika saab Tallinnas, Tartus, Paides ja Pärnus tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku.

Uuskasutuskeskus kogub teise ringi asju annetustena Eesti inimestelt ning suunab heas korras asjad pärast sorteerimist uuesti ringlusse. Osa asju läheb koostööpartnerite kaudu abivajajatele, suurem osa aga müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud ja laienemise üle Eesti. Uuskasutuskeskusel on poed Tallinnas, Tartus, Paides, Pärnus, Jõhvis, Narvas ja Võrus. Kevadel ootab avamist veel üks kauplus väljaspool Tallinna.

Uuskasutuskeskus on 2004. aastal alguse saanud mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutus kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Teiste seas teeb Uuskasutuskeskus tihedalt koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite, käsitööhuviliste, filmi- ja teatritegijatega. Vaata lisaks www.uuskasutus.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga