KASUTATUD RIIDED – KES SAAB NENDE MÜÜGIST KASU?

„Miks ma peaksin oma kasutatud riided andma kellelegi, kes teenib nende müügi pealt raha, aga mulle ütleb ainult aitäh?“.

UUSKASUTUSKESKUS EI OLE LOODUD KASUMI TEENIMISEKS

Jah, tõepoolest, kasutatud riiete müük võib olla äriidee. Ostad Soomest või Rootsist odavalt kilodega riided kokku ja paned kallimalt Eestis müüki. Aga Uuskasutuskeskus on loodud teistel põhjustel: https://uuskasutus.ee/meist. Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille  asutajad on seadnud eesmärgiks levitada mõtteviisi, et kasutatud asjade annetamine ja soetamine on täiesti tavaline tegevus. Just sellepärast oleme loonud kohad, kuhu saab tuua kasutatud riideid ja muud kraami, mida endal vaja pole – jalanõusid, mööblit, nõusid, mänguasju, raamatuid, plaate jne. Selle asemel, et toota juurde üha uut prügi, püüame asjade eluiga pikendada ja Eestisse uut kraami mitte juurde tuua. Kõik müügil olev kaup on pärit meie Eesti inimeste kappidest ja kodudest.

KUHU LÄHEB SINU ANNETATUD KAUPADE MÜÜGIST SAADUD RAHA?

Uuskasutuskeskuse poodides teenitud rahaga makstakse palka inimestele, kes tegelevad annetatud asjade vastuvõtu ja sorteerimisega, ning peetakse üleval kauplusi, kus kasutatud asjad uut omanikku ootavad. Samuti on võtnud Uuskasutuskeskus eesmärgiks laieneda ja avada uusi keskusi igas Eestimaa nurgas. Kui poleks kohta, kuhu mugavalt ja kiiresti kasutatud asjad tuua, ei hakkaks enamik inimesi nende äraandmisega vaeva nägema, vaid viskaks need lihtsalt prügikasti. Uuskasutuskeskuse eesmärgiks on miljon uuskasutajat üle Eesti! Lisaks toetame ka mitmeid abivajajaid, oleme koostööpartneriteks paljudele teatritele, koolidele, filmitegijatele, käsitöölistele ja teistele organisatsioonidele.

KASUTATUD RIIDED POLE ENAM AMMU VAESUSE MÄRK

Ehkki kasutatud riiete ostmise üks põhjuseid on madal hind, ei ole see tihti peamine põhjus, miks meie poodi tullakse. Vastupidi, loodust säästev mõtteviis on väga levinud just noorte hulgas. Nad leiavad, et „ajalooga“ ese on huvitavam ja isikupärasem kui kiirmoe riided, ning on rahul, kui saavad sellise lihtsa asjaga anda oma panuse puhtama ja hoolivama eluviisi heaks. Võib liialdamata öelda, et kasutatud riided on moes.

KA ANNETAMISEL ON OMAD PLUSSID

Kui asjad enam kappi ära ei mahu, siis on aeg võtta ette suurem sorteerimine. Võib-olla on sul tuttavaid, kes oleksid näiteks raamatute, CD-de, mänguasjade või lasteriiete üle meeldivalt üllatunud? Või tead kedagi, kes vanadest riietest toreda kaltsuvaiba kooks? Jagamise rõõm on suur!

Ja vastates pealkirjas toodud küsimusele: sinu annetatud riietest saavad kasu

  • lasterikkad pered
  • vähekindlustatud inimesed
  • lihtsalt teistest ja loodusest hoolivad inimesed
  • Eestimaa ning kogu meie planeedi keskkond.

Seda polegi ju nii vähe, või mis?