4 VIISI, KUIDAS UUSKASUTUSKESKUS TEISTEST SECOND HAND POODIDEST ERINEB

Kaltsukate ning second hand poodide valik võtab silme eest kirjuks. On nii väiksemaid keldripoode kui ka suuremaid kette. Toome välja neli omadust, mille põhjal Uuskasutuskeskus tüüpilisest teise ringi poest erineb.

1. VALIKUS POLE AINULT KASUTATUD RIIDED

Suurem osa second hand poode müüb vaid kasutatud riideid ning jalanõusid. Uuskasutuskeskustes on aga lisaks rõivaesemetele müügil ka kõik muu kodumajapidamises leiduv – kasutatud mänguasjad, raamatud, nõud, potid-pannid, käsitöötarbed, mööbel, vana kodutehnika jms. Nii saad tavalise kaltsukatuuri käigus leida tõeliseid pärleid ka koju!

2. AINULT EESTLASTE ENDI SECOND HAND KAUP

Vastupidiselt paljudele teistele teise ringi asjadega kauplejatele, ei too Uuskasutuskeskus müügis olevaid esemeid Skandinaaviast ega mujalt Euroopast sisse. Kuna sisse toodud kasutatud kaubast jõuab suur osa siiski Eesti prügimägedele, on Uuskasutuskeskuse eesmärk just neid koguseid vähendada, mitte muu maailma prügi ka meile ladustada. Nii on meil ainult Eesti inimeste oma kodus üle jäänud asjad.

3. LISAKS OSTMISELE SAAD ASJU KA ANNETADA

Kõik kolmteist Uuskasutuskeskust on omaette ka väikesed sorteerimiskeskused. Seega saad ükskõik millisesse Uuskasutuskeskusesse second hand ostutuurile minnes kaasa võtta kõik kodus üle jäänud asjad ja need mugavalt kohe seal samas uuele ringile saata. Sealt võivad need jõuda odava hinnaga Uuskasutuskeskustesse müüki, puudustkannatavatele peredele, käsitööks või hoopis teatrilavale või filmi! 

4. SINU ASJADE MÜÜGIST SAADUD TULU LÄHEB ASJA ETTE

Kuna Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, tähendab see, et second hand asjade müügist saadud tulu ei saa kuidagi kasumina välja võtta. Uuskasutuskeskuse tegevusega saadud tulu läheb hoopis uuskasutuse edendamiseks. Selle eest avatakse uusi keskuseid ning peetakse üleval olemasolevaid. Kõik ikka selleks, et uuskasutus saaks igapäevaseks kõigile Eesti elanikele. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Uuskasutuskeskuseid on üle Eesti juba kolmteist – nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis, Võrus ja Paides. Kõik keskused võtavad vastu nii annetusi kui ka müüvad kõiki tootegruppe riietest mööblini.