NELI LIIKI ASJU, MILLEST KEVADISE SUURPUHASTUSE KÄIGUS LOOBUDA

1. RIIDED, MIS OOTAVAD PAREMAT SIND

Ole enda vastu aus. Ühed “motivatsioonipüksid” võivad sul ju olla, kuid pole mõtet hoida tervet garderoobitäit asju, mis sulle tegelikult hetkel selga ei sobi või ei mahu. Hoia alles vaid riided, millega sa tunned ennast just praeguses hetkes mugavalt ja hästi.

2. TARBETUD KINGITUSED JA SUVENIIRID

Tihti on nii, et sa armastad kinkijat aga mitte kingitust ennast. Samas ei luba süütunne asjadest loobuda. Sa ei pea alles hoidma esemeid, millel pole sinu jaoks tähendust või sinu kodus praktilist väärtust. Hoia alles vaid kingitused ja suveniirid, millel oma oluline lugu või mis saavad pidevat kasutust.

3. ASJAD, MIS ON SUL “IGAKS JUHUKS”

Pole mõistlik hoida köögikapis näiteks kolme serviisi, sest “äkki tuleb kunagi nii palju külalisi”. Kui sul pole mõnda asja viimase aasta jooksul kordagi vaja läinud, siis suure tõenäolisega ei teki vajadust ka järgmisel aastal. Kasutuseta seisvata asjad võtavad palju ruumi ja teevad vajalike asjade leidmise ning kodu korras hoidmise raskemaks.

4. RAAMATUD, MIDA SA OLED JUBA LUGENUD

Olgem ausad – maailmas on liiga palju raamatuid mida lugeda ja liiga vähe aega, et lugeda uuesti keskpäraseid raamatuid. Jäta alles ainult oma tõelised lemmikud ning anna edasi kõik, mille puhul sa tead, et sa seda enam kunagi ei loe.